Bardzo szeroka oferta bagażników i uchwytów na rowery Thule, zróżnicowane sposoby instalacji oraz mnóstwo innowacyjnych funkcji pozwalają każdemu entuzjaście rekreacji na wybranie rozwiązania transportowego na miarę własnych potrzeb. Uniwersalne przystawki na belki dachowe pozwalają na umieszczenie nawet do sześciu rowerów obok siebie, a dodatkowo można ciągnąć przyczepę kempingową. Zestaw instalowany na tylnych drzwiach to doskonała propozycja w przypadku dachu zajętego przez box lub inny ładunek. Systemy mocowane na hakach holowniczych to niezwykle niska pozycja transportowa ułatwiająca załadunek i wyładunek, wyjątkowo niskie opory powietrza a także możliwość ulokowania bagażu, innego sprzętu na belkach.
Zastanawiasz się, jak zmienić dach w miejsce do przewożenia rowerów? Poznaj więc trzy wersje specjalnie przygotowanych przystawek instalowanych na belkach bazowych z pomocą których osiągniesz niezwykle łatwo porządany efekt. Przedstawione rozwiązania to sprawdzone, bardzo solidne, gwarantujące bezpieczny transportu na najdłuższych nawet trasach konstrukcje. Jednoślady tak przewożone są z dala od piasku, kurzu czy błota unoszonego przez koła z drogi, dlatego też zawodowi, profesjonalni kolarze wybierają powyższy wariant. Jeżeli również tak uważasz, jesteś entuzjastą powyższej koncepcji wybierz model odpowiadający Twoim oczekiwaniom i wymaganiom.
Jeżeli dysponujesz hakiem holowniczym, wówczas proponujemy wyjątkowo praktyczne bagażniki stanowiące najliczniejszą grupę wyrobów spośród dostępnych na rynku. Dostępne są innowacyjne, wyrafinowane rozwiązania Thule uważane przez użytkowników za wzorcowe na rynku światowym, eleganckie, bardzo komfortowe w eksploatacji po proste, ekonomiczne, choć równie bezpieczne konstrukcje. Możliwość zabrania nawet do czterech jednośladów (także z napędem elektrycznym), niezwykła łatwość instalacji, wygoda obsługi, przechowywania, cały szereg innych udogodnień oraz różnorodność wersji w tej grupie pozwolą Ci wybrać najlepszy dla siebie.
Jeśli zainstalowałeś duży box i nie posiadasz haka wówczas na tylnych drzwiach znajdziesz miejsce. Solidne, sprawdzone konstrukcje z szeregiem licznych, przyjaznych użytkownikom rozwiązań umożliwiają przewożenie nawet czterech jednośladów umieszczanych na dogodnej wysokości, zapewniają dostęp do kufra bez zdejmowania sprzętu a po dotarciu do celu podróży pozwalają na łatwe ich złożenie i przechowywanie. Poznaj więc proponowane rozwiązania i wybierz bagażnik Thule odpowiedni do Twoich potrzeb.
Specjalistyczne części uzupełniające do bagażników Thule rozszerzają ich możliwości transportowe, umożliwiają przewożenie nietypowych rowerów, służą podniesieniu bezpieczeństwa eksploatacyjnego czy zapewniają dodatkową ochronę w czasie podróży. Przedstawione rozwiązania stanowią wyposażenie opcjonalne, dostępne oddzielnie, a odpowiednio dobrane gwarantują pełną ochronę przewożonego sprzętu na dowolnie długich trasach a także bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Wybór i eksploatacja bagażnika rowerowego - wiadomości praktyczne, porady

Jeśli poszukujesz rozwiązania do transportu roweru poznaj produkty światowej marki Thule profesjonalnie dopasowane do wszystkich samochodów, gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa a także zapewniające możliwość wyboru najbardziej dogodnego miejsca instalacji - na dachu, tylnej klapie, haku holowniczym czy też wewnątrz auta.
Mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi zawsze sprawdzaj przy zakupie uchwytu następujące parametry:
- posiadane atesty - TUV GS / City Crash Test;
- maksymalną dopuszczalną wagę roweru jaki może być w nim umieszczony (porównaj z wagą swojego sprzętu);
- maksymalną prędkość jazdy z jaką można przewozić w nim rower;
Powyższe dane powinien zamieścić w instrukcji obsługi każdy producent oferowanego na rynku rozwiązania transportowego.

Istotne czynniki mające wpływ na wybór bagażnika rowerowego na hak holowniczy:
- dowiedz się, czy system mocujący pasuje do wszystkich typów haków;
- w przypadku samochodów z kołem zapasowym umieszczonym na drzwiach tylnych stosuje się platformy z adapterem omijającym koło;
- jeśli decydujesz się na system nie posiadający zintegrowanych lamp tylnych pamiętaj o zastosowaniu dodatkowej tablicy oświetleniowej zastępującej tylne światła samochodu zasłonięte rowerami;
- sprawdź typ gniazda elektrycznego auta i porównaj z wtykiem wybieranego produktu (jeśli wystepują różnice zastosuj odpowiednie adaptory);

Zalety transportu na dachu auta:
- zwarta, lekka konstrukcja uchwytów;
- łatwość instalowania na bagażniku dachowym;
- sprawna rozbudowa zestawu umożliwiająca zabieranie kolejnych rowerów;
- możliwość zapewnienia bezpiecznej odległości pomiędzy sąsiadującymi ze jednośladami;
- przewożony sprzęt nie ogranicza widoczności do tyłu;
- wysoka pozycja rowerów zapewnia mniejsze brudzenie się podczas jazdy;
- możliwość wykorzystania haka holowniczego do ciągnięcia przyczepy;
- uniwersalność systemu, czyli wykorzystanie bagażnika bazowego jako wielofunkcyjnej podstawy do boxa, uchwytów narciarskich, kosza bagażowego, przystawek mocujących sprzęt pływający, drabiny itp ładunków.

Istotne czynniki mające wpływ na wybór dachowych uchwytów rowerowych:
- należy zwrócić uwagę na kształt oraz grubość ramy jaką można bezpiecznie w nim zamocować;
- jeżeli Twój samochód wyposażony jest już w bagażnik bazowy (belki) sprawdź czy dany model będzie z nimi współpracował;
- porównaj wagę swojego roweru z dopuszczalną ładownością wybieranego produktu;
- jeśli rama Twojego roweru jest karbonowa lub poszukujesz systemu o najwyższej stabilności wybierz profesjonalną linię z bezpośrednim mocowaniem za przedni widelec;
- sprawdź, czy zapewniona jest pełna ochrona przewożonego sprzętu - czy zamykany jest na klucz zarówno rower w uchwycie jak i uchwyt na bagażniku.
Zalety transportu na tylnej klapie:
- dogodna łatwość umieszczania i zdejmowania jednośladów;
- niewielka wysokość na jaką trzeba unieść sprzęt;
- niższe opory aerodynamiczne;
- mniejsza wrażliwość na boczne podmuchy wiatru;
- możliwość wykorzystania dachu samochodu na box, deskę surfingową, łódkę, kajak czy inny ładunek;
- różnorodność konstrukcji umożliwiających zabranie do nawet czterech rowerów;
- możliwość wykorzystania haka do holowania przyczepy.

Istotne czynniki mające wpływ na wybór bagażnika na klapę:
- spojlery, dodatkowo montowane owiewki mogą uniemożliwić instalację powyższego rozwiązania;
- niektóre wersje mogą wykluczać włączanie wycieraczki tylnej szyby (zaleca się wówczas odłączenie jej na przykład za pomocą wyjęcia bezpiecznika);
- jeżeli przewożone jednoślady zasłaniają tylne lampy pojazdu zaleca się zastosowanie dodatkowej tablicy oświetleniowej umieszczonej na ostatnim rowerze podłączonej do instalacji elektrycznej.

Warto pamiętać, że:
- korzystanie z rozwiązań przewozowych instalowanych z tyłu powiększa "długość auta" i należy wówczas zwrócić szczególną uwagę podczas manewrowania na parkingach, przy cofaniu, pokonywaniu znacznych nierówności bezdroży itp miejscach;
- korzystanie z systemu dachowego powoduje zwiększenie "wysokości auta" i wówczas należy zachować ostrożność przy wjeżdżaniu do niskich bram, garaży, wielopoziomowych parkingów, na promy itp miejsc.

Niezależnie od tego kto wynalazł rower, jak doskonale rozwinięta jest komunikacja, dwa kółka wciąż pozostają jednym z najprzyjemniejszych środków do przemieszczania się. Wolność, bliskość kontaktu z naturą jaką daje podziwianie świata z rowerowego siodełka to niebywała frajda, nie mająca porównania z oglądaniem go zza szyb pociągu, autobusu czy auta. Wyruszając z domu na rodzinną wyprawę, piknik z przyjaciółmi lub planując inną formę relaksu w plenerze warto pamiętać o rowerze. Przygotuj się więc na częste przystanki i skorzystaj z wygodnego bagażnika samochodowego, z którego łatwo wyjąć rower aby móc nacieszyć się nim do woli. Ponieważ otaczający nas świat pełen jest przygód, niespodziewanych atrakcji nie opieraj się, gdy urzekające piękno mijanej okolicy skłoni Ciebie do zatrzymania samochodu i przesiadki na jednoślad. Bardzo szeroki asortyment Thule uchwytów na dach, bagażników rowerowych na tylną klapę czy hak holowniczy pozwala dobrać system transportowy idealnie dopasowany do karoserii, rodzaju przewożonych jednośaladów, ich ilości, komfortu obsługi czy designu. Możesz być zawsze pewien, że każdy produkt noszący powyższe logo gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo, wieloletnią niezawodność oraz przyjazność użytkownikowi.

Życzymy miłego relaksu.